Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi' ElektroInstalacje.Info- Instalacje elektryczne,Elektrotechnika,Forum. - Forum dyskusyjne: Jakie przewody do korytka ?

Lubię to !

Polecane

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Nożyce do cięcia kabli
Nożyce do kabli
Zobacz gdzie kupić najtaniej !

Podobne serwisy

E-majsterkowicz -czyli majsterkowanie , inspiracje , pomysły, przydatne narzędzia.

Polecane...

Zobacz temat

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'
 Drukuj temat
Jakie przewody do korytka ?
gargamello
Witam szanownych użytkowników forum !! I z óry przepraszam za niekompetentne pytania.Mianowicie zlecono mi wymianę 40 letniej instalacji jednofazowej w małym domku.No i tu nasuwa się moje pytanie: czy jeżeli będę puszczał przewody w korytkach kablowych po ścianie to czy mogę w nich puszczać przewody pojedyncze YD 2,5mm2 bo nie wiem czy uda mi się puścić te przewody w starych rurkach, a nie chciałbym narażać klientów na dodatkowe koszta.Jeżeli macie dla mnie jakieś wskazówki co do wymiany tej instalacji spostrzeżenia mile widziane.Cool
GaRgAmElLo
 
garlinski
Jeżeli w grę nie wchodzi wkuwanie przewodów YDYt w tynk, to w korytka układa się przewody YDY, lub YDYp. Zastosowanie pojedynczych przewodów (DY) mija się nieco ze sztuką. Owszem kiedyś się tak robiło, ale dzisiaj zwraca się dużą uwagę na jakość i estetykę wykonania (przejrzystość instalacji), która niesie wymierne korzyści w lokalizowaniu i usuwaniu ewentualnych usterek.
 
gargamello
Dom w którym mam dokonać wymiany ma ok 100 lat jest drewniany a w środku nie ma mowy o tynkuPfft
GaRgAmElLo
 
wanko
Spokojnie możesz użyć dy 2,5. W Norwegii jest dużo starych domów z drewna i wykonuje się tam instalację również przewodami dy. Można nawet kupić tam "kable" 3xdy 2,5 lub 1,5 w peszlu.
 
gargamello
Wielkie dzięki za szybką i żeczową odpowiedź jeszcze dziś udam się na pomiar Grin
GaRgAmElLo
 
MarcinPoniewczas
No tak. Jak masz korytka kablowe to na spokojnie możesz wstawić YD 2,5mm2. Nic nie powinno się pokiełbasić. Co najmniej ja tak kiedyś zrobiłem i wszytko było cacy. Smile
 
Przejdź do forum:

Przeczytaj również

Łap okazję !

Wygenerowano w sekund: 1.33
12,065,472 unikalne wizyty
Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'