Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi' ElektroInstalacje.Info- Instalacje elektryczne,Elektrotechnika,Forum. - Forum dyskusyjne: chinskie listwy zaciskowe

Lubię to !

Polecane

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Torba narzędziowa dla elektryka
TORBA NARZĘDZIOWA DLA ELEKTRYKA

Zobacz gdzie kupić najtaniej !

Podobne serwisy

E-majsterkowicz -czyli majsterkowanie , inspiracje , pomysły, przydatne narzędzia.

Polecane

...

Zobacz temat

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'
 Drukuj temat
chinskie listwy zaciskowe
paul0
Przestrzegam przed uzywaniem chinskiej tandety sprzedawanej w marketach!
Przyklad listwy zaciskowe 12-o torowe w korpusie z tworzywa sztucznego (miekkie, polprzezroczyste tworzywo)
Wada: duzy rozrzut wywiercenia otworu na przewod, na przeciwko wkretow dociskajacych scianka jest cienka ponizej 1 mm , jak sie popatrzy na taka listwe to widac ze otwor jest przesuniety. Po dokreceniu wkretow polowa zaciskow peka od dolu - w np puszce tego nie widac, a ujawni sie to upaleniem przewodu po 2....5 latach. Podobnej jakosci sa inne wyroby elektrotechniczne made in china!
Kto na taki badziew dal znak "B" jak taka wada powoduje ze wyrob moze nawet spowodowac pozar!
Zdarzalo mi sie u klienta wymieniac takie listwy po 2 latach - gwarancja firmy montujacej wygasla i zaczelo sie miganie swiatla i tp potem nawet bylo czuc spalenizne. Dobrze ze byly dlugie przewody w puszce ze obylo sie bez sztukowania. Lepiej kupic polskie listwy i nie miec problemu!

Elektro FBT
Zgadzam się w 100% z powyższym. Należy dodać że nie tylko wyroby "made in china" są tak tandetne. Ja w swojej praktyce spotkałem się z następującą sytuacją: w trakcie remontu kapitalnego mieszkania wymieniono całą instalację elektryczną na nową. Wszystko było w porządku przez jakieś 2 miesiące a potem zaczęły się problemy. Najpierw przestało działać jedno gniazdo, potem następne itd. Początkowo klient posiłkował się przedłużaczami ale w końcu sytacja była taka że mało które gniazdo było sprawne. Po sprawdzeniu okazało się że osprzęt jest w stanie idealnym, kabelek jest bardzo solidny (2,5mm2) trzyżyłowy, podłączony jak najbardziej prawidłowo, ale napięcia brak. Po zlokalizowaniu puszek łączeniowych wszystko się wyjaśniło - wykonawca użył do połączenia instalacji szybkozłączek Wago, a że w mieszkaniu były używane grzejniki to praktycznie wszystkie były tak wypalone iż rozlatywały się w rękach. Skończyło się na tym że trzeba było łączyć całą instalację od początku...

garlinski
Widziałem już takie listwy, również taśmę izolacyjną która nie chce się lepić, kable z których izolacja schodzi sama, parodie styczników, falowników itd itd. Niestety w dzisiejszych czasach zalewają nas tanie produkty które wydaje się nie spełniają absolutnie żadnych norm jakościowych, dlatego jeżeli chce się coś zrobić porządnie to kryterium jakim jest cena powinno pozostać na ostatnim miejscu przy doborze materiałów do budowy newralgicznych punktów (jeżeli nie całej) instalacji.

Połączenia śrubowe powinny być dokręcane na, za przeproszeniem, chama, jednak przy zastosowaniu listew o których wspomniał kolega jest to niewykonalne.

MarcinPoniewczas
Ja nie mogę... To wy nie wiedzieliście, że to totalny shit?!

Przejdź do forum:

Przeczytaj również

Łap okazję !

Wygenerowano w sekund: 1.13
12,065,472 unikalne wizyty
Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'