Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi' ElektroInstalacje.Info- Instalacje elektryczne,Elektrotechnika,Forum. - News: Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów

Lubię to !

Polecane

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Mierniki parametrów instalacji SONEL
Mierniki parametrów instalacji SONEL
Zobacz gdzie kupić najtaniej !

Podobne serwisy

E-majsterkowicz -czyli majsterkowanie , inspiracje , pomysły, przydatne narzędzia.

Polecane...

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'

Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów

Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów

 

W branży elektrycznej kontrole to niemal standard. Nie można się temu dziwić, gdyż praca z prądem do najbezpieczniejszych nie należy. Nawet, jeśli sam bezpośrednio nie wykonujesz instalacji, to jednak od Twojej decyzji, czy projektu zależy poprawne działanie konstrukcji, bezpieczne dla otoczenia. O czym zatem powinien pamiętać każdy, kto w swoim fachu zajmuje się instalacjami elektrycznymi ?

 

Przede wszystkim warto przypomnieć, że 3 maja 2010 roku zmieniły się przepisy, dotyczące wydawania uprawnień elektrycznych. Tego właśnie dnia, uprawnienia wydawane dotychczas bezterminowo utraciły ważność. Teraz świadectwa kwalifikacyjne kategorii D i E wydawane są na 5 lat. Także trzeba o tym pamiętać i odpowiednio wcześniej przygotować się do egzaminu państwowego. Możliwe, że wiesz dużo, a nawet bardzo dużo na temat projektowania, wykonawstwa, bądź montażu instalacji elektrycznych, jednakże można się zdziwić, jakie pytania potrafią znaleźć się w testach egzaminacyjnych. Może warto trochę odświeżyć swoją wiedzę i poczytać? Właśnie dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, poznać nowe rozwiązania, uporządkować wiadomości, czy odszukać odpowiedzi na nurtujące pytania, został przygotowany Instalacje elektryczne i teletechniczne. Poradnik montera i inżyniera elektryka.

 

Poradnik tworzony jest m.in. przez członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) i objęty jest patronatem tej instytucji. To nieodzowna pomoc dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się projektowaniem, wymiarowaniem, budową oraz montażem i eksploatacją instalacji elektrycznych. Odpowiada na wiele pytań i poddaje rozwiązania w trudnych sytuacjach. Omawia przykładowo, jak wyznaczyć obciążenie w instalacjach elektrycznych i ją odpowiednio zabezpieczyć, w jaki sposób dokonywać wyboru odpowiedniego osprzętu instalacyjnego. Prezentuje metody projektowania instalacji oświetleniowej oraz wykonania instalacji elektrycznych specjalnych. Dzięki niej dowiesz się, jak zbudować instalację teletechniczną i komputerową, przeprowadzić badania odbiorcze i eksploatacyjne oraz zintegrować systemy inteligentnego budynku.

Ale to tylko niektóre z zagadnień omawianych w poradniku Instalacje elektryczne i teletechniczne. W publikacji znajdziesz m.in.:

 • wykaz przepisów techniczno – budowlanych,
 • obowiązki dostawcy energii, właściciela i użytkownika,
 • uprawnienia osób wykonujących prace pomiarowe,
 • metody wykonywania badań.

 

W każdym rozdziale szereg konkretnych przykładów obliczeń. Do poradnika dołączona jest dodatkowo płyta CD, na której zamieszczono:

 • przepisy techniczno-budowlane,
 • wykaz norm branżowych,
 • przepisy w zakresie eksploatacji,
 • warunki techniczne,
 • badania odbiorcze i eksploatacyjne,
 • dokumentacja prac pomiarowo-kontrolnych,
 • wzory protokołów badań.

Ten nowoczesny poradnik dostępny jest w dwóch wariantach – w tradycyjnej drukowanej formie wraz z dołączoną płytą CD, bądź w wariancie drugim – cała treść poradnika zawarta na płycie CD. To nowoczesna forma, ceniona przez Czytelników, gdyż nie zawiera dużo miejsca i zawsze można ją wziąć ze sobą. Ale wybór dogodniejszej formy należy do Ciebie.

 

Jeśli preferujesz wersję drukowaną kliknij w ten link, aby przejść na stronę poradnika i dokonać zamówienia. Jeśli jednak wolisz wersję wyłącznie elektroniczną kliknij w ten link, a zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie będziesz mógł zamówić taką właśnie wersję poradnika. Specjalna oferta dla Czytelników portalu – rabat w postaci 10% na zakup publikacji. Wystarczy w pole Kod promocyjny wprowadzić ciąg RB10AS01, a rabat zostanie automatycznie naliczony. Czas akcji ograniczony!

 

Przygotuj się do okresowych badań. Skorzystaj z fachowej pomocy. Przygotowana przez mgr inż. Fryderyka Łasaka, specjalistę i właściciela Zakładu Badań Elektrycznych „El-Fred”, publikacja Okresowe badania i pomiary elektryczne w przemyśle. Instalacje i urządzenia do 1 kV. Opracowana na podstawie aktualnych norm, jakie muszą spełniać instalacje i urządzenia niskiego napięcia. W publikacji zawarto wszelkie niezbędne informacje oparte na przepisach prawnych związanych z wykonywaniem sprawdzeń instalacji i urządzeń. Omówiono w niej wymagania normy PN-HD 60364-4-41:2009 – instalacje elektryczne niskiego napięcia. Znajdziesz w niej wszystko, co trzeba wiedzieć na temat pomiarów wielkości elektrycznych, rezystancji uziemienia uziomu oraz natężenia oświetlenia. Autor wyjaśnia, na czym polega badanie sprzętu ochronnego oraz prawidłowo sporządzić protokół z pomiarów zgodnie z przepisami i normami.

 

Zapoznaj się z całym spisem treści publikacji – kliknij w ten link. Tutaj także możesz zamówić książkę. Teraz otrzymasz rabat na zakup publikacji – wystarczy przy składaniu zamówienia w pole Kod promocyjny wpisać RB10AS01, a rabat zostanie automatycznie naliczony.

 

Nie chcesz nic kupować? Skorzystaj zatem z naszych bezpłatnych e-Newsletterów. Zarejestruj się na e-Elektrotechnika, a będziesz mógł korzystać z informacji za darmo!

 

 

 

Zobacz gdzie kupić najtaniej :
Wzory protokołów z pomiarów stanu instalacji elektrycznych i piorunochronnych Uprawnienia elektryczne. Przygotowanie do egzaminu bez ograniczeń napięcia (płyta CD) Błędy popełniane przy badaniach i pomiarach elektrycznych Okresowe badania i pomiary elektryczne w przemyśle. Instalacje i urządzenia do 1 kV
Wzory protokołów z pomiarów stanu instalacji elektrycznych i piorunochronnych  Uprawnienia elektryczne. Przygotowanie do egzaminu bez ograniczeń napięcia (płyta CD)  Błędy popełniane przy badaniach i pomiarach elektrycznych Okresowe badania i pomiary elektryczne w przemyśle. Instalacje i urządzenia do 1 kV Przeczytaj również

Łap okazję !

Wygenerowano w sekund: 0.29
12,454,743 unikalne wizyty
Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'